Zaječická sůl, hlavní přírodní ekvivalent epsomské soli

Zaječická sůl je složena z minerálů hořčíku a síranu. Výzkumy prokázaly, že hořčík a síran se snadno vstřebávají přes kůži, proto jsou lázně v Zaječické soli výbornou volbou, jak doplnit tyto minerály důležité pro tělo. Hořčík v těle hraje významnou roli při regulaci aktivity přes 325 enzymů, snižuje záněty, pomáhá funkci svalů a nervů a pomáhá produkovat serotonin, hormon zodpovědný za poxit pohody a štěstí. Sírany zlepšují vstřebávání živin, vyplavují z těla toxiny a zmírňují migrény.

Známé léčivé účinky Zaječické soli

Koupel v Zaječické soli uvolňuje nervový systém, léčí kožní problémy, utišuje bolest zad a končetin, uvolňuje svalové napětí a pomáhá tělo zbavovat škodlivých látek. Pomáhá lepšímu a klidnějšímu spánku. Prospěšná je i při srdečních problémech, snižuje nepravidelný srdeční rytmus, brání kornatění tepen, snižuje krevní sraženiny a krevní tlak.

Využití Zaječické soli pro krásu

Peeling

Smíchejte hrst Zaječické soli a lžíci olivového oleje a vzniklou pastou si vmasíruj celé tělo. Nakonec opláchněte.

Nebo druhá varianta. Smíchejte půl hrnku soli a kávové sedliny, přidejte 1 lžičku eukalyptového oleje a dostatek sezamového oleje, aby se vytvořila hladká pasta. Tento domácí peeling vám pomůže zredukovat vzhled pomerančové kůže na stehnech a hýždích.

Zkuste i čisticí pleťový peeling

Smíchejte půl lžičky Zaječické soli s čisticím gelem, který používáte. Zaječická sůl pracuje jako přírodní čistič, omladí a rehydratuje pokožku a pomůže ji zbavit toxinů.

Uvolnění ucpaných pórů

Smíchejte lžičku Zaječické soli s 3 kapkami tekutého jódu a půl šálkem vařící vody. Pastu naneste vatovým tamponem na postižená místa.

Domácí pedikúra

Přidejte půl šálku soli do teplé vody a namočte si nohy na 10 minut. Solná koupel zbaví nohy zápachu a otoků, utiší bolest a změkčí ztvrdlou kůži na patách.

Relaxační hořčíková koupel

Přidej 1 hrnek soli do teplé vody a užijte si koupel s benefity po dobu alespoň 12 minut. Budete uvolnění, zbavíte se bolesti a budete mít klidný a dobrý spánek.

Maska pro objem vlasů

Smíchejte stejné množství kondicionéru a Zaječické soli a nechte působit na vlasech 20 minut. Nakonec důkladně opláchněte a nechte vlasy volně uschnout. Vlasy budou vypadat plnější a díky vysokému obsahu minerálů pomůže maska opravit a posílit teplem poškozené konečky vlasů. Tato kúra je zvláště vhodná pro uhlazení krepovitých vlasů.

Pro mastné vlasy

Zaječická sůl dokáze nasáknout přebytečný maz z vlasů. Přidejte hrst soli do našampónovaných vlasů, umyjte je a opláchněte.

Pro ploché bříško

Koupel v Zaječické soli přispívá ke snížení zadržování vody v břiše a nadýmání, výsledkem je plošší bříško. Vyzkoušejte koupel s 2 hrníčky Zaječické soli 3-krát týdně. Tuto metodu si pochvalují známé krásky jako Gwyneth Paltrow či Victoria Beckham a je nedílným rituálem modelek před focením.

Koupele v hořkých solích jsou jedním nejjednodušších způsobů, jak zmenšit otoky. Hořké soli se tradičně používají k léčbě bolavých svalů i pro relaxaci. Jsou běžně používané a doporučované přírodními léčiteli a ortopedy na zmírnění stresu a odstranění toxinů a k obnovení rovnováhy pH těla. Koupel jednoduše připravíte jejím rozpuštěním ve vaně plné horké vody.

Na detoxikaci

Že je Zaječická sůl velice oblíbena a často se používá na detoxikaci těla je obecně známá věc. Zaječická sůl se tradičně užívá jak na vnitřní tak i vnější detoxikaci. Mrkněte na krátký recept na očistu:

Recept na očistnou jaterní kůru epsomskou solí:

60g Zaječické soli, 180ml šťávy z grepu (dva kusy), 120ml extra panenského olivového oleje. Doporučujeme jaterní očistu naplánovat na volné dny, ideální je víkend, kdy si naordinujte odpočinek a nicnedělání. Den před očistou vynechte maso a smažené, jezte hodně ovoce, výborné jsou džusy.

Zaječická není Glauberova sůl

Zaječická sůl není Glauberova sůl. Zaječická sůl je síran hořečnatý MgSO4, Glauberova sůl, neboli Mirabilit je síran sodný Na2SO4. Nesmí se zaměňovat, protože při očistě střev síran hořečnatý je šetrný k ledvinám, síran sodný naopak ledviny zatěžuje mnohem více.

Co říci na závěr?

Užitečnost Zaječické soli, to nejsou jen povídačky. Hluboké a všestranné příznivé účinky hořčíku a síranu, dvou hlavních složek Zaječické soli, prokázaly četné studie. Na Zaječickou sůl pějí ódy jak přírodní léčitelé, tak odborníci na zahradničení – a mnozí jiní.