:
Kolik musím vypít Zaječické aby fungovala?

Množství potřebné dávky Zaječické k rozpuštění obsahu střev pomocí Zaječické závisí na velikosti člověka. Čím větší objem je zapotřebí rozpustit, tím více Zaječické budeme potřebovat. Dávkování je tedy zcela individuální, u dospělého člověka je možné začít vypitím 2 dcl a sledování účinku, který by se měl dostavit přibližně do hodiny. Je všeobecně známo, že dávka 4 dcl je považována za nejvyšší rozumnou dávku, další dávkování už povětšinou nedává smysl.

:
Můžu nějak potlačit hořkou chuť Zaječické?

Staletími osvědčený recept doporučuje smíchat Zaječickou s Bílinskou kyselkou, čímž dojde k reakci která potlačí hořkou chuť Zaječické. Poměr míchání si může každý zvolit dle libosti.

:
Hodí se Zaječická na cesty?

Cestovní obstipace je častý problém znepříjemňující dovolenou či znemožnující sportovcům podávat špičkový výkon na zájezdech. Zde je Zaječická díky své přírodní čistotě ideálním pomocníkem. Sportovcům navíc nevnáší do krve látky kolidující s antidopingovými testy.

:
Jaké je MAXIMÁLNÍ množství Zaječické, které mohu vypít?
Z praktických staletých zkušeností vyplává, že dávka okolo 4 dcl je dostačující i pro nejtěžší případy zácpy. Nemá tedy význam tuto dávku nijak překračovat. Vyšší množství, například více jak jedna lahev (více jak 0,5L) ale škodlivé nebudou díky nízkému obsahu sodíku v Zaječické.
:
Můžu Zaječickou užívat dlouhodobě?
V možnosti dlouhodobého užívání právě spočívá kouzlo Zaječické. U Zaječické díky jejímu mechanickému působení nevzniká návyk jako v případě užívání některých jiných přípravků. I díky svému dobrému složení je dobře snášena i citlivým organismem a dlouhodobé užívání není problém.
:
Mohu užívat Zaječickou po operaci tlustého střeva?
Toto je otázka na ošetřujícího lékaře, který zná zcela přesný stav konkrétního pacienta. Obecně ale platí, že Zaječická může být lékařem doporučena jako podpůrný prostředek po tomto druhu operace.
:
Kdy je nejlépe pít Zaječickou?

Zde závisí na zamýšleném efektu.

Akutní zácpa
Pokud se jedná o akutní řešení problému se zácpou a účinná dávka má dosáhnout fyzického rozpuštění obsahu střev (200-400 ml), můžeme pít Zaječickou ihned a počítat s účinkem do hodiny

Pravidelný zažívací rytmus
Pokud je zamýšlený efekt dosažení pravidelného zažívacího rytmu a dávka je cca 100 až 150 ml, je ideální pít Zaječickou před spánkem. Ráno pak dojde k vyprázdnění přirozenou cestou bez nežádoucích jevů.

Detoxikant a zdroj hořčíku
Pokud pijeme Zaječickou jako přirozený detoxikant a zdroj hořčíku, stačí vypít na lačno přibližně 50 až 100 ml.

:
Jak se užívá Zaječická jako detoxikant?
Pro příjem síranů pro metabolické procesy usnadňující vylučování toxinů z těla se osvědčila dávka okolo 1 dcl (100 ml) večer. Tato dávka ještě nemá “projímavé” účinky, ale může přinést zlepšení ranního vyprazdňování střev a navození pravidelného rytmu zažívání.