Spolehlivý projímavý účinek, rozpouští obsah střev

Zaječická rozpouští obsah střev. Na rozdíl od jiných projímadel působí mechanicky a nezpůsobuje křeče. Při normální dávce cca 4 dcl působí rychle šetrným projímavým účinkem.

Spolehlivé účinky bez vedlejších nepříjemných jevů tvoří staletý recept na oblíbenost Zaječické hořké vody. Jako nejvýznamější zdroj ryzí přírodní hořké soli (síran hořečnatý, epsomská sůl) je základním pomocníkem při zácpě.

Hořkou chuť Zaječické hořké vody lze úplně odstranit smísením s Bílinskou kyselkou. Tento postup se v lázních hojně doporučuje.

Lidé bez skutečných střevních obtíží nepozorují po vypití Zaječické hořké vody výrazný nepříjemný efekt.

Pitná kúra Zaječická hořká voda
všeobecné pokyny:

0,1 až 0,4 litru  (1/2 až 2 sklenky Zaječické hořké vody) ráno na lačný žaludek nebo večer před spaním. Užití před spaním nezpůsobuje nežádoucí jevy, protože se nevytvoří obtížné plyny a vyprázdnění následuje až příštího rána.

 

Jako přírodní regulativ zažívání

Hodí se zvláště k déletrvajícímu užívání při chronické ochablosti střev a dalších potížích se zažíváním. Při slabých dávkách, cca 1 dcl před spaním působí jako přírodní regulativ k vytvoření pravidelného zažívacího rytmu, k vyprázdnění dojde až následujícího rána.

Pro štíhlou linii a detoxikaci

Zaječická hořká voda je s velkou oblibou používána pro úpravu metabolizmu při udržování štíhlé linie, pro fitness a jiné sporty pro celkové urychlení samočistících schopností lidského organizmu.